Burza

Zajímá tě umění a divadlo hlouběji? Zde najdeš přehled možností, jak se můžeš „dostat blíž“

Víš o nějaké další akci nebo jste sami pořadateli události, která by zde neměla chybět? Ozvěte se nám prosím na info@kmd-brno.cz, rádi přidáme!

Chceš hrát přímo v divadelním souboru?
V Brně je hned několik příležitostí!

Divadelní soubor ASpol | web
Divadelní soubor Bandajá | web
Dramatická Jelita | facebook

#buďjamák

V rámci programu #buďjamák, který je určen všem, kteří si chtějí vyzkoušet studium na JAMU nanečisto, proběhnou 4 tematické bloky – jednou za měsíc, vždy v sobotu. Můžeš zajít na přednášky nebo workshopy, obojí povedou lidé, kteří jsou především aktivními tvůrci, ale mají zároveň zkušenost s pedagogickým působením.
Registrace pro akademický rok 2019/20 ukončena, ale sledujte facebook!

Najdi skryté možnosti svého hlasu – workshop Evy Vrbkové

web

Workshop je určen i pro nezpěváky!

Prostřednictvím tohoto workshopu se můžete o vašem hlasu a o vás samých dozvědět více.

Vyzkoušíte si jednak sílu vašeho hlasu, jeho barevnost, různorodost a pokusíte se také eventuálně hledat brzdu, kterou si bráníte váš hlas využít naplno.

Nové kurzy herectví – Lektor v Brně Jan Lepšík

Nové kurzy herectví nabízí své programy pro široké spektrum zájemců od zvědavců, kteří by rádi jen přičichli k tomu, co to vůbec herectví je, přes notorické stydlivce a trémisty po extrovertní šoumeny, kteří by se rádi zdokonalili v improvizaci, až po uchazeče na hereckou školu, a také třeba osoby, které by si rády zahrály v nějakém divadelním kuse. Setkáte se nejen s Honzou a Markétou, ale také s dalšími skvělými lektory, kteří opravdu umí. Nabídka kurzů je opravdu pestrá!

SETKÁNÍ/ENCOUNTER 2020

Mezinárodní festival divadelních škol v Brně. Festival se koná pod organizací Divadelní fakulty Janáčkovy akademie múzických umění v Brně.

Archiv – co již proběhlo

Divadelní studio Polaro-iD hledá nové členy!

Chceš být členem divadelního souboru při Divadle Polárka? Chceš získat nové zkušenosti a pracovat na divadelní inscenaci? Herecké zkušenosti nejsou podmínkou. Přijď se podívat na otevřenou hodinu a dozvíš se víc.
Kdy: 16. 9. 2019 od 18.00
Kde: Divadlo Polárka, Tučkova 34, Brno
Nutné potvrdit účast na: mariebravencova.ssum@seznam.cz, +420 602 805 264

Divadelní BAF!

Již 9. ročník festivalu amatérského divadla. Své místo si zde najdou ochotníci z Brna, blízkého i dalekého okolí a taky ze zahraničí. Každé představení hodnotí jak odborníci, tak i diváci.
Kdy: 28. 11. – 1. 12. 2019
Kde: SVČ Lužánky – Labyrint, Švermova 19, Brno

Exist Only

Workshop zaměřen na otázku tvůrčí identity a konstruování performativní situace. Těžištěm dílny bude otázka osobnostní odvahy, radikality sdělení, překračování hranic a práce s extrémem jako dramaturgickým východiskem. Formou praktických work-sessions pod vedením souboru a režisérky inscenační platformy D’epog Lucie Repašské budou mít participanti dílny možnost zakusit existenci v hyperbolizované formě reality, atakovat svá klišé a vybočit z komfortní zóny každodenního jednání.

Dílna je určená účastníkům nad 17 let.

CENA WORKSHOPU: 2800,- CZK (V případě závazného přihlášení do 3. 1. 2020 2500,- CZK.) Suma zahrnuje čtyři 4-hodinové pracovní bloky a vstup na další ze série dlouhometrážních performativních intervencí souboru z cyklu D’epog existuje…

D’EPOG EXISTUJE /// 17. 1. 2020 /// GALERIE MĚSTA BLANSKA

KONTAKT: Přihlášky spolu se stručným CV a motivačním dopisem posílejte e-mailem na: divadlodepog@gmail.com

UZÁVĚRKA: 11. 1. 2020

Top