Zpět na Burzu

Další

ŠKROBOTNÍK, ŠLUNDRA, ŠIBROVÁ: PITVA
web | facebook
FaVU, Údolní 53 – Budova U5, Aula

Loutkové divadlo ku chvále geniálních lékařů a ranhojičů. Kdo ze smrtelníků bude tak netečný, aby nepřistupoval k prohlídce nitra lidského těla s jakousi zvláštní touhou?

Open-air koncert k zahájení sezony 2023/2024
web
Piazzeta před Janáčkovým divadlem / 7. 9. 2023

Národní divadlo Brno zahájí sezonu ukázkami z připravovaných operních titulů v podání sólistů, sboru a orchestru NdB. V rámci akce proběhne přímo na piazzettě speciálně laděný Fashion Market společnosti Love Music.

Zahájení sezony Bydlím, tedy su
web
Divadlo Husa na provázku / 8. 9. 2023

Provázek po divadelních prázdninách opět otevírá svá vrátka.
Přijďte se zabydlet a přivonět k nové sezoně Bydlím, tedy su.  Po premiéře inscenace Antieva k poslechu i tanci zahrají DJs Tyjsity.

Polaris a zahájení sezóny
web
Šapitó v Björnsonově sadu / 17. 9. 2023

Koncert kapely POLARIS, zahájení 26. sezóny a orbitální HARD-DISCO Divadla Polárka.

Divadelní brunch vol. 7
facebook
Co.Labs / 23. 9. 2023 od 11:00

Klub mladých diváků Brno zve na už sedmý divadelní brunch! 

Nová divadelní sezona, nová očekávání a premiéry, ale také osvědčené scény a akce! 

Pohoštění zajistíme, ale zjistili jsme, že není nad vaše domácí mňamky, které nosíte s sebou! Tak komu se chce, může se se všemi podělit o své delikatesy.

Těší se na vás lektorky Terka a Bára

Stáž pro studenty
web
CO.LABS / celoročně

Zóna nezávislého umění CO.LABS vypisuje open call pro studenty vysokých škol – uměleckých i uměnovědných oborů (JAMU, AMU, VŠMU, Katedra divadelních studií MUNI, Katedra divadelních a filmových studií UP). 

CO.LABS vypisuje stáž pro tyto oblasti: lektorská činnost ; komunitní aktivity ; marketing ; projektová produkce.

Zpět na Burzu
Archiv burzy
Prohlídky za divadlem: Terén
facebook
OC Dornych / 27. 4. 2023

Jak se dělá divadlo bez vlastního prostoru a performerů? Co vše ještě můžeme za divadlo považovat? Jaká neobvyklá místa a zákoutí může performativní tvorba oživovat? Kristýna Businská a umělecký šéf Matyáš Dlab představí šíři performativního pole Terénu, promluví o jeho fungování a ukáží střípky uplynulých projektů.

Divácké ladění: Vnímání
web
Studio CED / 10. 3. 2023

Co všechno musíte od rána až do konce dne stihnout a udělat? A když nemusíte?

Vnímání, zklidnění, vnímání vnímání…

Těší se na vás lektorka Tereza!

Divácké ladění: Humanismus 2022
web
HaDivadlo / 12. 5. 2023

Přijďte na divácké ladění k inscenaci Humanismus 2022, které jako první proběhne přímo ve scéně před představením a kromě lektorky Terezy Chvátalové u něj bude i režisér inscenace Ivan Buraj.

DSB: prohlídky divadel
web
Brno / 13., 20., 25., 29. 4. + 3. a 13. 5. 2023

V rámci doprovodného programu Divadelního světa Brno se můžeš zúčastnit prohlídek několika divadel – Husy na provázku, Mahenova divadla, Divadla Reduta, Divadla Radost nebo technických dílen NdB. Více info najdeš na webu.

Divadlo jsi ty!
web
Začátek trasy: Divadelní fakulta JAMU / 14. 5. 2023

Jaké je to být hercem, který hledá práci? Čerství absolventi herectví opouštějí školu. Nadšení z dokončení studia však vystřídá tvrdý náraz na realitu nemilosrdného světa. Světa divadla. Vyrazte na cestu po brněnských divadlech! Při své cestě za vysněnou prací se setkáte s herečkami Terezou Volánkovou, Kateřinou Jebavou a dalšími osobnostmi brněnských divadel. Hra je určena pro skupiny 3 až 5 hráčů, kteří celou hrou procházejí společně. Předchozí divadelní nebo larpová zkušenost není nutná.

Rodný list: interaktivní zážitkový program z období protektorátu
web
Divadlo na výstavišti / 16. 5. 2023

Interaktivní zážitkový program v dobových interiérech Divadla na výstavišti vás přenese do období 2. světové války. Jak přežít v době, kdy okolnosti nejsou příznivé? Hájit vlastní zájmy nebo se podřídit ostatním? Co všechno může ovlivnit jedno rozhodnutí? Na tyto otázky si můžete odpovědět v rámci dvojprogramu, kde zažijete skrze jednoduchou roli z období Protektorátu a stanete se nejen diváky příběhu jedné obyčejné rodiny.

Zájezd s KMDB: Tři sestry ve Slováckém divadle
facebook
Slovácké divadlo / 10. 5. 2023

Cena zájezdu je 150 Kč a zahrnuje vstupenku na představení s doprovodným programem. Dopravu můžeš zvolit buď společnou jízdu vlakem, nebo se dopravit po vlastní ose. Zúčastnit se mohou členové KMDB i všichni další zájemci. Vezmi tak s sebou kámoše nebo třeba sourozence! 

Na zájezd se prosím přihlaste pomocí tohoto formuláře, kde najdete i více informací: bit.ly/zajezd-slovacke-divadlo

Smrt divadlu! Portrét Huberta Krejčího
web
Husa na provázku / 17. 5. 2023

Dramatik, režisér, mim, překladatel, specialista na pohybové techniky asijského divadla a pantomimy Hubert Krejčí (1944–2022) vystudoval činoherní režii na JAMU v Brně (1969–1974). Krejčí vedl od roku 1976 v Pardubicích a později v Praze soubor Yorickova pantomima. Současně spolupracoval jako režisér a dramatik s brněnským Divadlem na provázku a HaDivadlem. Po listopadu 1989 spolupracoval s řadou dalších profesionálních českých a moravských scén, a především s režisérkou Evou Tálskou, Janem Antonínem Pitínským a Vladimírem Morávkem, kteří mj. inscenovali i jeho dramatické texty.

Pořad vznikl v koprodukci festivalu Divadelní svět Brno 2023 a České televize.

Konference Women in Art
web
Co.Labs / 23. 5. 2023

První ročník konference vyrůstá z poslání zóny nezávislého umění CO.LABS, které reflektuje současné potřeby umělecké sféry a usiluje o aktivní zabezpečení podpory, rozvíjení a růst uměleckého sektoru s důrazem na angažovanost, posouvání úrovně kvality a hranic uměleckých druhů a žánrů. Konference w♀men in art si klade za cíl propojení českých a zahraničních umělkyň a odbornic s odbornou veřejností, ale také propojení umělců a umělkyň z nezávislé i zřizované sféry navzájem. V průběhu jednoho dne se představí velké množství žen, které formou příspěvků otevřou témata ženy a leadership, mateřství a výkon povolání, status umělkyně, pay gayp, ženy v kolektivech, umělecké vysoké školy a následný nástup do praxe. 

Otevřená dramaturgická porada HaDivadla
web
HaDivadlo / 24. 5. 2023

Na co byste chtěli přijít do HaDivadla? Jaké jsou úkoly dramaturgie při plánování nové sezony? Jakým výzvám čelí vedení divadla při výběru titulů i jejich následné interpretaci? Jak do tohoto promýšlení zapojit zájemce z řad diváků? Hadivadlo zve na setkání tvůrců a diváků nad dramaturgií nadcházející Sezony 49: Konec iluzí.

Otevřená dramaturgická porada bude mít podobu moderované diskuze nad tématem příští sezony a tituly, které pro ni divadlo zvažuje.

Na událost je nutná registrace – více info na webu HaDivadla.

Den dětí s Polárkou
web
Björnsonův sad / 3. 6. 2023

Léto je na dohled, konec školního roku i divadelní sezóny na dosah, cestovní horečka stoupá… Je nejvyšší čas připravit se na dobrodružné letní cesty! V parku na vás bude čekat bojovka Cesta za dobrodružstvím a skákací strašidelný hrad Caligari z Moravské galerie.

Na interaktivní divadelní procházce doprovodíte prince Ludvíka na jeho cestě za princeznou. Bude totiž potřebovat pomoc nejen od Dlouhého, Širokého
a Bystrozrakého
, ale hlavně od vás!

A nakonec do pomyslného divadelního nebe společně doprovodíme naši milovanou Tančírnu, která nás roztančí naposled.

Dětský den na provázku
web
Husa na provázku / 4. 6. 2023

Provázkovský dětský den letos přinese opravdu nabitý program! Čeká nás triptych tradičních ukrajinských pohádek „Kolobok, Koza Děreza, Telesik“ Divadla Láska, představení studentek JAMU „Domů“ o uprchlictví a hledání domova, „Dušanův zvěřinec“ aneb písničky o zvířátkách herce Dušana Hřebíčka, akční příběh „Neviditelná“ divadla Mikro-teatro a koncert kapely Bombarďák! A kdo bude chtít, může pro tuto speciální příležitost obléknout Husu dle vlastního vkusu do jakéhokoli módního kusu!

Dům kultury a konců
web
OC Dornych / 10. 6. 2023

Třetí ročník mezioborové události HaDivadla a platformy Terén.

Celodenní událost s názvem Dům kultury a konců nabízí prostor pro sdílení zkušeností, pocitů a idejí návštěvníků, tvůrců a průvodců. Přináší scénickou, zvukovou, výtvarnou a diskusní reflexi toho, čím mohou být konce. Konce nemusí být jen znakem krachu, úpadku, smrti a zániku, ale také transformace či pobídky ke vzniku čehosi nového. Mohou nabídnout proměnu toho, co již bylo dávno neživé nebo statické, v jinou dynamickou sílu a kvalitu.

Závěr sezóny na Provázku
web
Husa na provázku / 24. 6. 2023

Ještě než započnou divadelní prázdniny, bude příležitost se potkat, vydechnout a ještě jednou společně prožít čas srdce! Blešák, prodejní galerie umění všeho druhu, charitativní vaření i koncerty provázkovských a spřízněných garážových kapel.

NdB hledá 100 000. diváka!
web

Do konce sezony navštíví hlediště našich divadelních budov (Janáčkovo, Mahenovo a Reduta) 100 000. divák. Stačí si jen zakoupit vstupenku na některé z představení, které se odehraje do konce června 2023, kdy bude před představením oznámen 100 000. divák, který převezme odměnu.

101 x Jan Skácel
facebook
Studio Marta / 7. 2. 2023

Doprovodný program k repríze inscenace Překrásná je nepotřeba nářku k příležitosti 101 narozenin Jana Skácela.

Meziprůzkum: Scénické čtení Věry Linhartové
web
HaDivadlo / 23. 1. 2023

Staří a přátelé uvádějí scénické čtení textů Věry Linhartové s hudbou Petra Grahama. Kompozici tvoří úryvky z textů Věry Linhartové Meziprůzkum nejblíž uplynulého, Twor (překlad A. Fárová), Intervalles / Mezidobí (překlad A. Fárová), a básně Mnicha Jiena ze sbírky Listí slov, květ Zákona (překlad V. Linhartová).

Divácké ladění: Zeď
web
CED, Zelný trh / 27. 1. 2023

Divácké ladění k představení Zeď (uvádí HaDivadlo) vás připraví na zhlédnutí inscenace ještě trochu jiným způsobem než lektorský úvod.

„Nepíšu, protože by mě těšilo psát; zkrátka pro mě vyplynulo, že musím psát, když nechci ztratit rozum.“ Jedno zdánlivě obyčejné ráno a vpád do nevysvětlitelné mezní situace. Všeobjímající samota. Jen vy a příroda. Tužka, pár papírů, obyčejné vzácnosti, spousta otázek.

Přežít. Předchozí život? Co je skutečně důležité? A slavili byste Vánoce? Otevřeme oči do společné tvůrčí samoty.

Divácké ladění: Vyhnání Gerty Schnirch
web | facebook
CED / 17. 2. 2022

Znáte divadelní lektorské či dramaturgické úvody? A co zkusit divácké ladění, které vás na zhlédnutí inscenace připraví ještě trochu jiným způsobem? Nebo si díky tomuto zážitku pocity z již zhlédnuté inscenace připomenete.

Brno. Duben 1945. Euforie, žal, zmatek. Čech nebo Němec? – Označeno (zase)! Vylikvidovat… A co s nimi (a s námi) bylo dál? … Dnešní Brno. Stálá kontroverze. Diskuze, kterou neradi otvíráme.

HaChucpa
web
HaDivadlo / 18. 12. 2022

Srdečně zveme na 25. výročí souboru!

Soubor HaChucpa vznikl v roce 1997 při HaDivadle. Byl inspirován programy, které již předtím uváděl Wolfgang Spitzbardt v tomto divadle (M. Buber: Cesta člověka, P. Celan: Slabika Bol). Spolu s Wolfem Spitzbardtem se na vedení souboru od počátku podílí dirigent a klavírista Vít Mareček. Po dobu své existence prošlo souborem HaChucpa mnoho lidí z řad studentů JAMU, brněnské konzervatoře, členů HaDivadla, brněnské Židovské obce a dalších.

Chanuka: Advent na Provázku
web
Divadlo Husa na provázku – sklep / 19. 12. 2022

Nejenom o historii tohoto svátku, průběhu oslav a tradičních jídlech si budeme povídat s rabínem brněnské židovské obce Štěpánem Menashe Klimentem. Besedu pro vás chystáme ve spolupráci se spolkem ŠTETL. Večer bude moderovat jeho předsedkyně Eva Yildizová a těšit se můžete také na chanukové a šabatové písně v podání dětského sboru Orchidea. 

Betlém
web
Divadlo Husa na provázku – Náměstí svobody / 21. 12. 2022

Jako každý rok i letos se můžete těšit na lidový Betlém Evy Tálské s Marií a Josefem, s pastýři v čele se starým Grycem, selkami a sedláky, anděly a třemi králi a s živou muzikou.

Vánoce v Polárce
web
Divadlo Polárka / 22. 12. 2022

Přijďte si vyrobit malou vánoční ozdobu, zazpívat si koledy s kapelou Polaris na Velké scéně, dát si punč vlastnoručně namíchaný skvělým kavárníkem a možná stihnete i workshop na Malé scéně.

Underground 89,-
web
Polárka / 17. 11. 2022

Inscenovaná procházka divadlem aneb Osmdesátky na vlastní kůži. Den boje za svobodu a demokracii. Bude čaj ve várnici, karafiáty i Modlitba pro Martu.

Intro: Sezona 48
web
ulice Jánská před Alfa pasáží / 9. 9. 2022

Jaká bude 48. sezona? HaDivadlo zve všechny kolemjdoucí, ale taky novináře, pedagogy a diváky na venkovní setkání k aktuální sezoně.

Přijďte pobesedovat s kolektivem HaDivadla nad kávou a limonádou o tvůrčím směřování divadla, připravovaných inscenacích i dalších projektech, o vzdělávacích a sociálních aktivitách, Klubu mladých diváků Brno – a všem dalším, co vás napadne.

Zahájení sezony Čas srdce + koncert Toma Holiče
web
Husa na provázku / 9. 9. 2022

Provázek zahajuje sezonu před branami divadla. Sousedskou atmosféru tvoří se spřátelenými podniky ze Zelňáku – knihkupectvím Booktherapy a barem Slast. Drink do hrdla a pokojovku do ruky, tělo se vlní v beatech Toma Holiče. Opening v rytmu uvolnění.

30 CED
web
Centrum experimentálního divadla / od 1. 10. 2022

Srdečně zveme na celodenní oslavy 30 let existence Centra experimentálního divadla! Na společný kontinuální program, který se uskuteční v sobotu 1. 10. 2022 v celém areálu na Zelném trhu, se těší Divadlo Husa na provázku, HaDivadlo a Terén spolu s dalšími zaměstnanci a zaměstnankyněmi CED. 

Tvůrčí intervence: ’68
web
HaDivadlo / 28.–30. 5. 2022

Melancholický doslov derniérové inscenace J. A. Pitínského o kontrastech roku ’68. Hlavním programem bude 68 minut pásma poezie (Bytosti schopné snít). Kompozice složená z textů „prokleté“ generace zejména francouzských básníků 2. poloviny 20. století (od Antonina Artauda a Henriho Michauxe po Gilberte H. Dallasovou, Stanislase Rodanskiho či Jacquese Prevela), jejichž tvorba otevírá otázku angažovanosti, v protikladu zvnitřnělých slov vs. expresivního gesta. Kolektiv herců HaDivadla bude číst i naslouchat reprodukovanému čtení vlastního hlasu, v instalaci křesel a pokojů v melancholii mlh hlavního sálu.

Na cestě
web
Husa na provázku / 1. 6. 2022

Spisovatelka a muzikantka Eva Turnová a spisovatel a hudebník Jaroslav Rudiš už spolu několikrát četli. Oba se pohybují také kolem hudby, a tak je napadlo literaturu a hudbu propojit do unikátního projektu. Společně s muzikanty Martinem Novákem a bratry Tomášem a Jiřím Hradily vyrážejí na třídenní turné nazvané „Na cestě“, na kterém zazní skladby kapel Kafka Band a Eturnity.

DSB: Prohlídka dílen NdB aneb továrna na divadelní sny
web
Dílny NdB v Bohunicích / 18. 5. 2022

Zveme vás na unikátní prohlídku do dílen NdB v Bohunicích, kde budete moci ochutnat všemi smysly tento výjimečný prostor, kde se rodí divadelní sny.  Podíváte se, jak vznikají jednotlivé scény k inscenacím, z čeho se vyrábí kulisy, co všechno je možné očalounit, či kašírovat, kde jsou ta nejzajímavější zákoutí naší malírny.

DSB: Cesta divadelní krajinou
web
DSB / 28. a 29. 5. 2022

Interaktivní procházka pro rodiny s dětmi napříč brněnskými divadly od 4 let. Objevte město, jak ho ještě neznáte. Vydejte se s námi na cestu plnou dobrodružství, probádejte tajemství kouzelných krajin a důkladně prozkoumejte „divadelní svět“. Na cestě vás čeká 6 zábavných stanovišť s odbornými lektory brněnských divadel.

Divácké ladění: Moby Dick
web | facebook
CED / 17. 5. 2022

Znáte divadelní lektorské či dramaturgické úvody? A co zkusit divácké ladění, které vás na zhlédnutí inscenace připraví ještě trochu jiným způsobem? Nebo si díky tomuto zážitku pocity z již zhlédnuté inscenace připomenete.

Že je Bílá velryba světová románová klasika a nic nás už na díle nepřekvapí? Jak ho vnímat současnýma očima? Bílá velryba jako fenomén i metafora. Mediální záplavy informací, apokalyptických fotek hurikánů a nekončících požárů. A klimatická krize neexistuje?

Tvůrčí intervence: Vnímání
web
HaDivadlo / 22.–25. 5. 2022

Nikola 2030, 2045, 2080. Tři probuzení jedné postavy. Imaginace ve tmě vedená hlasem tří hereček rozkrývající obrazy utopického světa po celospolečenské proměně. Součástí uvedení bude přednáška spoluautorů textu – kolektivu vědců a aktivistů věnujících se fenoménu Nerůstu.

Intervence bude mít formu živé rozhlasové hry. Hlasově-hudební a prostorová kompozice umožní vnímat dílo v situaci vleže, v unikátní formě invokace na pomezí meditace a rituálu.

Součástí série uvedení bude kontextová přednáška s doprovodnou diskuzí, představující vědecký a společenský background, na jehož základě byl kolektivně tvořený text modelován po vzoru metody infotainmentu.

Slam Poetry
web
Husa na provázku / 7. 6. 2022

Další slam poetry na Provázku!

Vystupující: Ellen, Makumbirofa, Thea, Vašek z Aše, Sufján, Pan Fenek

Tvůrčí intervence: Zeď
web
HaDivadlo / 24. 4. 2022

Zveme děti (od 5 let) i jejich rodiče k jarnímu průzkumu!

Jak se dívat do neznáma? Výtvarná a kreativní dílna pro nejmladší diváky doprovázející inscenaci Zeď podle románu Marlen Haushoferové, autorky mnoha knih pro děti a mládež.

Zveme účastníky k samostatnému či rodinnému zpracování tří úkolů na téma navazování kontaktu s neznámem, lesem a zvířaty. Společně se pak k objevům vrátíme v neděli 24. dubna od 14.00 do 16.30 v HaDivadle, kde připraví herečka Kamila Valůšková hravé odpolední setkání.

Rande s Provázkem
web
Husa na provázku / 1. 5. 2023

Stůl, dvě židle a přesný počet nečekaně osobních otázek, po jejichž zodpovězení se do sebe dva lidé zaručeně zamilují. Tedy alespoň podle vědců. První máj na Provázku můžete strávit s kýmkoli, kdo je vám blízký. S milovanou osobou, čerstvou láskou, s kamarádem, mámou nebo dědou. Tak či tak vás čeká důvěrný rozhovor s drinkem a naší originální karetní hrou, kterou si také odnesete na památku.

AudioCafe
web
Provázek bar, Zelný trh 9 / úterky 10. 2. – 10. 5. 2022


Projekt Fakulty sociálních věd Masarykovy univerzity, Centra experimentálního divadla a Českého rozhlasu s fokusem na současnou audio-dokumentární tvorbu.

Palianytsia / Паляниця
web
HaDivadlo / 23. 3. 2022 od 14 hod

Den ukrajinské kultury v HaDivadle. Událost je setkáním s Ukrajinou v mnoha podobách:  workshop vaření ukrajinské kuchyně, pěvecký workshop lidových písní, výtvarná dílna pro děti, ukázky děl reagujících na válku, čtení ze současné ukrajinské literatury, tematický hudební program a živé výpovědi, promítání filmu a autorské čtení.

Hranice: Co chtějí? Co chceme?
web
CED, Zelný trh 9, Brno / 25. 3. 2022

Ambasáda nezávislé běloruské kultury, zřízená v rámci Centra experimentálního divadla, pořádá u příležitosti Dne nezávislosti Běloruské republiky performance dokumentárního divadla a následnou diskusi na téma: Hranice. Co chtějí? Co chceme?

Skácel 100
web
Brno / 7. 2. 2022

V letošním roce si Brno připomíná sté výročí narození významného moravského básníka Jana Skácela (1922–1989). 

Oslavu zahájí dvě výstavy připomínající tvorbu Jana Skácela v Moravské zemské knihovně a v Moravském zemském muzeu.

Výročí vyvrcholí večerem hudby a poezie Jukebox Skácel na Sklepní scéně Centra experimentálního divadla, kde na básníka zavzpomínají jeho souputníci. Večerem provede Miloš Štědroň.

Tvůrčí intervence: Vernisáž
web
HaDivadlo / 25.–28. 3. 2022

Havlovu Vernisáž uvedeme ve speciální edici v bytech diváků a tímto kontextem hru pomyslně vrátíme k tradici bytových divadel či domácích univerzit známých z normalizace. O dané historii v nejosobnějším podání promluví brněnský dramaturg, pedagog a Havlův kolega Petr Oslzlý. „Nemám zapálit v krbu?“

Tvůrčí intervence: Woyzeck
web
HaDivadlo / 20.–27. 2. 2022

Speciální intervenční rozšíření inscenace Woyzeck v autorské režii Miroslava Bambuška.

Komponovaný večer proběhne o fašankovém víkendu 26. a 27. února, vždy od 19.30, s taneční zábavou pod taktovkou Tomáše Vtípila, jenž za původní hudbu k inscenaci získal mj. Cenu divadelní kritiky. Dojde na čtení büchnerovských textů, tombolu, chléb a hry, i přebásnění Büchnerova života v pojetí Ludvíka Kundery (ze souboru Dílo, 1987). Týden s Woyzkem nabídne také dvě pravidelné reprízy inscenace a unikátní koncertní verzi – 24. února, od 19.30.

Tvůrčí intervence: Náměsíčníci (imitace a tušení)
web
HaDivadlo / 13.–14. 2. 2022

Rekonstrukce první čtené zkoušky pro diváky s možností vyzkoušet si jednu z rolí v inscenaci a speciální literární mini konference o autorovi Hermannu Brochovi a jeho vlivu na českou literaturu.

Dvoudenní program k inscenaci Náměsíčníci (imitace a tušení) nedlouho před její derniérou.

Přihlášení k účasti zde. Počet je limitovaný na prvních 10 zájemců.

Diskuze A2: Pracovní doba
web
HaDivadlo / 22. 3. 2022

Debata o kontextech a rozměrech sezonního tématu Nerůst.

Více info brzy.

Tvůrčí intervence: HaDivadlo v Alfa pasáži
web
HaDivadlo / 18.–23. 1. 2022

Scénografická instalace z fragmentů inscenací vynesená z podzemí HaDivadla na teraco Alfa pasáže. Sousedský pozdrav a úvodní vtažení do série tvůrčích intervencí. Znovu objevování možností a funkcí toho, co nás obklopuje, v podání našich dlouholetých scénografických spolupracovníků Lenky Jabůrkové a Matěje Sýkory a jejich dcery Evelíny.

Od 18. do 23. ledna 2022 instalace volně přístupná před HaDivadlem v Alfa pasáži.

Tvůrčí intervence: Naši – Studie rozhovoru o klimatické krizi
web
HaDivadlo / 10.–12. 1. 2022

Třídenní světelná instalace terapeutické lampy intermediálního umělce Michala Mitra ve scénografii k inscenaci Naši – Studie rozhovoru o klimatické krizi. Koncept je iniciovaný herečkou HaDivadla Táňou Malíkovou.

HAVEL ŽIJE: Setkání a vzpomínka na něj
web | facebook
Divadlo Husa na provázku / 18. 12. 2021

V sobotu 18. prosince uběhne 10 let od úmrtí Václava Havla. V Divadle Husa na provázku a v Uličce Václava Havla se uskuteční výstava fotografií a promítání unikátních záznamů Václava Havla. Po koncertu Kapely Paměti národa vyvrcholí večer jedinečným setkáním s českými, slovenskými a polskými osobnostmi, které Václava Havla skutečně znaly.

Konference JAMU: The Ever-expanding Horizons of Theatre
web | facebook
DIFA JAMU / 25.–27. 11. 2021

Mezinárodní divadelní konference, každoročně pořádaná Divadelní fakultou JAMU, se těší na svůj další ročník! Téma letošního ročníku bylo původně plánováno na listopad 2020 a letos se konečně dočkáme!
Konference se uskuteční v Brně, jsme ale připraveni i na hybridní formu a online přenosy!

HaDi sekáč
facebook
Brno / 28. 11. 2021

První HaDi sekáč! Máte doma oblečení, které už nevyužíváte? Nebo naopak máte prázdnou skříň a rádi byste ji zaplnili novými kousky? Vyrábíte vlastní oděvy, šperky nebo jiné doplňky? Máte třeba i nějaké jiné pěkné věci, které si myslíte, že by lépe posloužily a udělaly radost novému majiteli? Přesně pro vás je tu HaDi sekáč! Akce se uskuteční v prostorách HaDivadla v neděli 28. listopadu od 13.00 do 18.00. Po celou dobu bude otevřen HaDi bar a HaDi pokladna, kde můžete pořídit vánoční divadelní dárečky.

 Přihlašovací formulář na sekáč s bližšími informacemi pro zájemce o prodej zde: bit.ly/hadi-sekac Prodejní místo nabízíme zdarma, prosíme však pouze o závazné přihlašování. Přihlášky přijímáme do 19. listopadu 2021 nebo do vyčerpání volného místa.