Další spolupráce

Podívej se, kde všude ještě uplatníš výhody klubového členství. Spolupráce postupně rozšiřujeme. Máš sám/a tip? Pošli nám jej!


Kino Art

Kino Art je posledním městským kinem v Brně, které provozuje příspěvková organizace TIC Brno.

Se svými dvěma kinosály a moderní kavárnou se nachází mezi Lužánkami a Tyršovým sadem v samém srdci města. Kino Art provozuje také třetí kinosál Kino CIT, který najdete na Radnické 4, hned vedle krokodýla.

Kino Art pro členy Klubu mladých diváků Brno připravuje na každý měsíc jiné vybrané projekce napříč všemi třemi kinosály. Lístky za 100 Kč je možné pořídit rovnou v předprodeji online nebo na místě podle pravidel kina: kinoart.cz/informace.

V programu sledujte projekce označené růžovým tagem.


Festival Plácek

Přijďte s námi spoluutvářet pospolitost na louku chtění!

Festival PLÁCEK je festival mladého divadla. Letos se již třetím rokem odehrává v jarních měsících v Brně. Festival má za cíl vytvářet zázemí pro tvorbu, vzdělávání, komunitu, výměnu zkušeností a dialog napříč generacemi.

Letošní Festival PLÁCEK 2024, se odehraje v datu 9.–11. 5. v bývalé brněnské Káznici a INDUSTŘE. Svým programem zve ke společnému trávení jarních dní nad divadlem, workshopy se zaměřením na performing arts, hudbu, ale i kolektivitu v umělecké tvorbě – letošní téma chtění, pak vyzývá k radikální pospolitosti, jež skrze divadlo a jeho kolektivitu přichází. Chtění jako impuls, chtění jako podnět pro sebereflexi, chtění jako hybatel utvářející naše společné prostředí.

Zveme vás ke kvetení, či tlení – každý podle svého rozpoložení. Zveme vás k pobytu na louce chtění. Festivalové akreditace, opravňující ke vstupu na veškerý program od představení, přes workshopy, až po koncerty jsou v prodeji přes server smsticket.cz a do 1. 5. členům KMDB nabízí slevu 20 % s kódem „KMDB“.

Více: linktr.ee/placekfestival


Institut Paměti Národa Brno – Expozice Tichá hrdinství

Paměť národa je jednou z nejrozsáhlejších sbírek vzpomínek pamětníků v Evropě. Veřejnosti je přístupná online od roku 2008 jako databáze pamětníků, kteří byli přímými svědky událostí 20. století. Jihomoravská pobočka Paměti národa vznikla na podzim r. 2018 a o dva roky
později se přestěhovala do historické budovy na Radnické 10 v Brně, kde zřídila Institut Paměti národa Brno. Tam historickou paměť šíří např. skrze přednášky, debaty, projekce, výstavy, vzdělávací aktivity a v rámci audiovizuální a interaktivní expozice Tichá hrdinství.

Expozice Tichá hrdinství
je interaktivní expozice, se kterou se návštěvníci vypraví do historie 20. století. Prostřednictvím skutečných příběhů se seznámí s érou druhé světové války, nebo s totalitním režimem v 50. letech. Sami se aktivně zapojí do zkoumání jejich vzpomínek a díky využitým technologiím budou moci dobrodružství prožívat společně s nimi. Výstava obsahuje nejen netradiční projekce, ale i vizuální a zvukové efekty, interaktivní obrazovky nebo rozšířenou realitu.

Výstava se nachází na adrese Radnická 10 a je vhodná pro návštěvníky od 12 let. Lze ji navštívit v konkrétních časech od středy do neděle. Na výběr jsou dvě historické etapy: 1. světová válka: Jaryna a Tomáš a 50. léta: Milena a Leopold.

IPN Brno umožňuje členům Klubu mladých diváků Brno oproti členské kartičce vstupné na výstavu za 100 Kč (možné uplatnit na pokladně i online od 1. července 2024)