Jak klub funguje

Tady najdete základní otázky a odpovědi. Kdyby vás zajímalo cokoliv dalšího, ozvěte se nám na info@kmd-brno.cz, přes zprávu na facebooku či instagramu nebo se přijďte zeptat osobně na pokladnu HaDivadla do Alfa pasáže.

O co jde?

Klub mladých diváků Brno je organizace pro studenty a žáky, kteří propadli anebo chtějí propadnout lásce k divadlu. Svým členům přináší pečlivě vybrané tituly napříč brněnskými, ale i mimobrněnskými divadly po celé republice.

Členové KMDB mají možnost na tato vybraná představení získat extra zvýhodněné vstupenky po předložení klubové kartičky. Inscenace určené členům KMDB probíhají po celý školní rok a volba daných titulů a termínů je zcela na každém členovi. Stejně tak počet navštívených představení není nijak stanoven – s kartičkou KMDB můžete jít do divadla třeba jen dvakrát, ale klidně taky dvěstěkrát.

Vstoupit do klubu je možné kdykoliv v průběhu celého školního roku. Platnost kartičky na jednu sezonu je vždy od září do srpna.

Jak a proč KMDB vznikl?

KMDB funguje od roku 2019 a vznikl z iniciativy brněnského HaDivadla. Sdružuje nejrůznější brněnské divadelní scény, podporuje studenty v aktivním přístupu ke kultuře a nabízí jim možnost se vzájemně poznat a propojit v rámci doprovodných akcí. Od roku 2021 se k projektu připojují i mimobrněnská divadla, která rovněž nabízí výhody plynoucí z členství v KMDB.

Co získám členstvím v KMDB?

Členství v KMDB přináší mnohem víc než jen divadelní vstupenky za velmi zvýhodněnou cenu.

Hned při zápisu obdrží každý nový člen divadelní uvítací balíček plný drobných dárků, merche a dalších nezbytností. (Balíček získávají i stávající členové, kteří se do nové divadelní sezony zapisují znovu.)

Členové klubu se pak vedle divadel setkávají i na nejrůznějších doprovodných akcích, které KMDB pořádá, jako jsou besedy, workshopy, divadelní brunch a další. Na tyto akce srdečně zveme zájemce v rámci klubu i mimo něj. Akce jsou pro všechny zdarma.

Kromě webových stránek, facebooku a instagramu najdete kompletní informace o doprovodných aktivitách KMDB také v newsletteru, do kterého je každý člen zařazen. K setkávání a sdílení aktualit slouží i interní facebooková skupina Členové KMDB.

V neposlední řadě pro radost připravujeme vlastní merch: tašky, sešity, tužky, hrníčky a další. Ten je možné zakoupit na pokladně HaDivadla v Alfa pasáži.

Jak získám svou klubovou kartičku?

Nejprve je potřeba se do klubu zapsat. To je možné v průběhu celého školního roku, nicméně doporučujeme zápis provést hned na začátku – ať si svou sezonu s KMDB pořádně užijete. Zápis probíhá buď osobně na pokladně HaDivadla v Alfa pasáži nebo online zde:

ZAPSAT SE!

Pokud se chcete zapsat osobně na pokladně HaDivadla, můžete proces urychlit tak, že si vytisknete zápisový formulář (ZDE), vyplníte a přinesete ho na pokladnu. Lze ale přijít i bez formuláře a informace vyplnit až na místě společně s pokladní.

Při zápisu se hradí jednorázový poplatek 100 Kč. Každý nový člen si pak přijde vyzvednout svou kartičku na pokladnu HaDivadla. Potvrzení o studiu s sebou! Přijímáme i potvrzení o studiu z předchozího školního roku.

A potom už vaše divadelní radost může začít!

Jak funguje návštěva divadla pro členy KMDB?

Samotná klubová kartička neopravňuje k volnému vstupu na představení. Poskytuje však výraznou slevu na vstupenky. Vstupenka s kartičkou stojí maximálně 100kč. Vstupenky si nejprve zarezervujete přes dané divadlo – telefonicky, mailem nebo přímo na pokladně. Kontakt je uveden na kartě každé inscenace. Poté si je vyzvednete na pokladně daného divadla a předložíte svou klubovou kartičku.

Na jednu kartičku je možné pořídit jednu vstupenku na vybraný termín představení. Nicméně jednu inscenaci – třeba ze studijních důvodů – je možné zhlédnout ve více termínech bez omezení. Takže klidně dvakrát i dvěstěkrát!

Je klub otevřený i pedagogům?

Velmi si ceníme všech pedagogů, kteří vedou své žáky a studenty k divadlu. Aby se i oni mohli lehce pohybovat v divadelním světě, nabízíme jim členství v KMDB stejně jako studentům. V případě zájmu, prosím, kontaktujte vedoucí klubu Terezu Chvátalovou (chvatalova@kmd-brno.cz).

Jsem učitel a chci zaregistrovat skupinu studentů. Jak na to?

Učitelé, máte-li zájem registrovat hromadně své žáky či studenty, ozvěte se prosím na e-mail pokladna@kmd-brno.cz, telefonicky na +420 530 330 869 nebo +420 731 457 204 . Nabízíme možnost registrace do klubu i pedagogům se zájmem o divadlo! Pokud vy sami máte chuť stát se členy KMDB, napište na e-mail chvatalova@kmd-brno.cz.

Kdo se o KMDB stará?

Klub mladých diváků Brno funguje díky HaDivadlu, scéně Centra experimentálního divadla Brno, příspěvkové organizace města Brna.

Těšíme se na setkávání v divadlech!