Jak klub funguje

Tady najdete základní otázky a odpovědi. Kdyby vás zajímalo cokoliv dalšího, ozvěte se nám na info@kmd-brno.cz, přes zprávu na Facebooku či Instagramu nebo se přijďte zeptat osobně na pokladnu HaDivadla do Alfa pasáže.

O co jde?

Klub mladých diváků Brno je organizace pro všechny studenty a žáky, kteří propadli anebo chtějí propadnout lásce k divadlu. Svým členům přináší pečlivě vybrané tituly napříč brněnskými, ale i některými mimobrněnskými, divadly a také další kulturní a komunitní program.

Členové KMDB mají možnost na tato vybraná představení získat extra zvýhodněné vstupenky po předložení klubové kartičky. Inscenace určené členům KMDB probíhají po celý školní rok alias sezonu a volba daných titulů a termínů je zcela na každém členovi.

Stejně tak počet navštívených představení není nijak stanoven – s kartičkou KMDB můžete jít do divadla třeba jen dvakrát, ale klidně taky dvěstěkrát.

Vstoupit do klubu je možné kdykoliv v průběhu celého školního roku. Platnost kartičky na jednu sezonu je vždy od září do srpna.

Jak a proč KMDB vznikl?

KMDB funguje od roku 2019 a vznikl z iniciativy brněnského HaDivadla. Sdružuje nejrůznější brněnské divadelní scény, podporuje mladé dospělé v aktivním přístupu ke kultuře a nabízí jim možnost se vzájemně poznat a propojit v rámci doprovodných událostí. Od roku 2021 se k projektu připojují i mimobrněnská divadla, která rovněž nabízí výhody plynoucí z členství v KMDB.

Pro koho klub je?

Členem KMDB se může stát jakýkoli žák, student nebo absolvent v prvním roce po škole. Těšíme se tedy na všechny divadelní nadšence ze základních, středních i vysokých škol. Podmínkou zápisu je pouze potvrzení o studiu. U čerstvých absolventů nebo těch, kteří si z jakéhokoliv důvodu dávají studijní pauzu, přijímáme i potvrzení z loňského roku. Za studenta považujeme kohokoliv v jakémkoliv stupni vzdělávání – vyznáváme celoživotní vzdělávání.

Co získám členstvím v KMDB?

Členství v KMDB přináší mnohem víc než jen divadelní vstupenky za velmi zvýhodněnou cenu.

Hned při zápisu obdrží každý nový člen divadelní uvítací balíček plný drobných dárků, merche a dalších nezbytností. (Balíček získávají i stávající členové, kteří se do nové divadelní sezony zapisují znovu.)

Členové klubu se pak vedle divadel setkávají i na nejrůznějších doprovodných událostech, které KMDB pořádá, jako jsou besedy, workshopy, divadelní brunch a další. Na tyto akce srdečně zveme zájemce v rámci klubu i mimo něj. Akce jsou pro všechny zdarma.

Akuální program najdete především tady na webových stránkách a na instagramovém účtu, kde je vždy začátkem týdne ve stories připomínán aktuální týdenní program. K setkávání a sdílení aktualit slouží i interní facebooková skupina Členové KMDB.

V neposlední řadě pro radost připravujeme vlastní merch: tašky, sešity, tužky, hrníčky a další. Ten je možné zakoupit na pokladně HaDivadla v Alfa pasáži.

Jak získám svou klubovou kartičku?

Nejprve je potřeba se do klubu za 100 Kč zapsat. To je možné v průběhu celého školního roku, nicméně doporučujeme zápis provést hned na začátku – ať si svou sezonu s KMDB pořádně užijete. Zápis probíhá buď osobně na pokladně HaDivadla v Alfa pasáži nebo online zde. Kdo se zapíše online, následně si přijde vyzvednout kartičku a uvítací balíček do HaDivadla.

Styčným bodem je tedy v každém případě pokladna HaDivadla v Alfa pasáži – pro klubové záležitosti otevřena od pondělí do pátku v čase 10.00–18.00.

Pro vyzvedávání klubové kartičky si nezapomeňte s sebou vzít nějaký důkaz o tom, že studujete. Přijímáme i potvrzení o studiu z předchozího školního roku.

Pokud se chcete zapsat osobně na pokladně HaDivadla, můžete proces urychlit tak, že si vytisknete zápisový formulář, vyplníte a přinesete ho na pokladnu. Lze ale přijít i bez formuláře a informace vyplnit až na místě společně s pokladní.

A potom už vaše divadelní radost může začít!

Jak funguje návštěva divadla pro členy KMDB?

Samotná klubová kartička neopravňuje k volnému vstupu na představení. Poskytuje však výraznou slevu na vstupenky. Vstupenka s členskou kartičkou stojí maximálně 100 Kč. Vstupenky si nejprve zarezervujte přes dané divadlo – telefonicky, mailem nebo přímo na pokladně. Kontakt je uveden na kartě každé inscenace. Poté si vstupenky vyzvednete na pokladně daného divadla, kde předložíte svou klubovou kartičku. Vstupenky si můžete zakoupit i rovnou bez rezervace, ale v tomto případě nemusíte mít jistotu volných míst. Některá divadla postupně již zavádějí prodej pro členy KMDB přímo online. Sledujte způsob pořízení vstupenek u každého divadla. Nebudete-li si vědět rady, nebojte se říct o radu.

Na jednu kartičku je možné pořídit jednu vstupenku na vybraný termín představení. Nicméně jednu inscenaci – třeba ze studijních důvodů – je možné zhlédnout ve více termínech bez omezení. Takže klidně dvakrát i dvěstěkrát!


Pro učitele

Je klub otevřený i pedagogům?

Velmi si ceníme všech pedagogů, kteří vedou své žáky a studenty k divadlu. Aby se i oni mohli lehce pohybovat v divadelním světě, nabízíme jim členství v KMDB stejně jako studentům. V případě zájmu, prosím, kontaktujte vedoucí klubu Terezu Chvátalovou e-mailem chvatalova@kmd-brno.cz.

Jsem učitel a chci zaregistrovat skupinu studentů. Jak na to?

Učitelé, máte-li zájem registrovat hromadně své žáky či studenty, ozvěte se prosím na e-mail pokladna@kmd-brno.cz či telefonicky na +420 530 330 869 nebo +420 731 457 204, a pokladní se s vámi individuálně domluví na nejvhodnější metodě hromadného zápisu.


Těšíme se na setkávání nejen v divadlech!