Doprovodný program KMDB

KMDB je především prostor pro setkávání mladých lidí, kterým usnadňuje cestu do divadla a pořádá pro ně nejrůznější vzdělávací i komunitní akce. Vstup na tyto události je zdarma a zveme i případné další zájemce mimo klub.

Čeho se můžeš s KMDB zúčastnit? Přečti si o našich typech programu – a konkrétní termíny hledej v sekci Časový program. Kromě sobotních brunchů a výjimek klubové události probíhají v tzv. KMDB čtvrtky od čtyř.

Divadelní brunch

Oblíbený klubový brunch je tady pro všechny členy KMDB (minulé, nové i budoucí), ale i pro ostatní příznivce! Tradičně se setkáváme v sobotu od 11 hodin nad diváckými delikatesami a horkými divadelními tématy. Program vedený lektory je bezpečným prostorem pro diskuzi, reflexi i navazování nových přátelství. Místa setkání se střídají – scházíme se vždy v jednom ze zapojených divadel, jako jsou Divadlo Husa na provázku, CO.LABS, Divadlo Polárka, HaDivadlo či Janáčkovo divadlo.

Kdo dělá divadlo

Divadlo dělají lidé. Jací jsou? Jak přemýšlejí? Jaká je náplň práce jednotlivých profesí? Formát workshopových přednášek s divadelními tvůrci a pracovníky. Už proběhly díly např. s dramaturgem Janem Šotkovským, choreografkou Laďkou Košíkovou, všestrannou divadelní osobností Bolkem Polívkou či garderobiérkou Kateřinou Kumhalovou.

Prohlídky za divadlem

Pojďte s námi objevovat, kde všude vzniká divadlo. Kde se opracovává text? Kde se zpívá a tančí? Kde se připravují kostýmy? Komentované prohlídky po místech, kde divadlo žije – v různých formách. Kam jsme se už společně vydali? Tak třeba na Hudební fakultu JAMU, Katedru divadelních studií FF MU, do Mahenova divadla, Divadla Radost, Studia Marta či do prostor platformy Terén.

Světem divadla

Edice populárně naučných přednášek napříč historií divadla – a tedy i lidstva. Od mladých divadelníků pro mladé diváky. V minulosti jsme se věnovali tématům jako Zrod velkého evropského divadla, Absurdní divadlo, Svatba napříč dramaty – posvátnost, tradice nebo uzda? nebo třeba Loutkové divadlo.

KMDB drink

Společný čas po představení z klubového repertoáru, speciální drink v duchu inscenace a hlavně povídání o viděném. Neformální divadelní reflexe. Drink probíhá od začátku roku 2024 k vybraným inscenacím.

KMDB terapie

Divadlo nás ze své podstaty učí lépe rozumět světu i sobě samým. Pociťujeme ale v dnešní době potřebu se ještě více věnovat mentálnímu zdraví. Proto jsme tu s formátem programu, který staví lidskou duši na první místo.

Další aktivity

Nad rámec stálých akcí necháváme vždy prostor i pro doplňující události podle situace. Nepravidelně pořádáme třeba výjezdy do mimobrněnských divadel spojené s dramaturgickým úvodem k inscenaci, prohlídkou divadla a prozkoumáváním daného města.