Doprovodný program KMDB

KMDB je především prostor pro setkávání mladých lidí, kterým usnadňuje cestu do divadla a pořádá pro ně nejrůznější vzdělávací i komunitní akce. Vstup na tyto události je zdarma a zveme i případné další zájemce mimo klub.

Čeho se můžeš s KMDB zúčastnit? Přečti si o našich akcích – a konkrétní termíny hledej v sekci Časový program.

Divadelní brunch

Oblíbený klubový brunch je tady pro všechny členy KMDB (minulé, nové i budoucí), ale i pro ostatní příznivce! Tradičně se setkáváme v sobotu od 11h nad diváckými delikatesami a horkými divadelními tématy. Program vedený lektory je bezpečným prostorem pro diskusi, reflexi i navazování nových přátelství. Místa setkání se střídají – scházíme se vždy v jednom ze zapojených divadel, jako jsou Divadlo Husa na provázku, CO.LABS, Divadlo Polárka, HaDivadlo či Janáčkovo divadlo.

Kdo dělá divadlo

Jací jsou lidé, kteří dělají divadlo? Jak přemýšlejí? Jaká je náplň práce jednotlivých profesí? Série workshopových přednášek s divadelními umělci a pracovníky probíhá vždy ve čtvrtek od 16h a střídá se s Prohlídkami za divadlem a přednáškami z cyklu Světem divadla. V uplynulých letech proběhly workshopy dramaturga Jana Štokovského, herce a režiséra Boleslava Polívky, choreografky Ladislavy Košíkové a dalších.

Prohlídky za divadlem

Pojď s námi objevovat, kde všude vzniká divadlo. Kde se opracovává text? Kde se zpívá a tančí? Kde se připravují kostýmy? Komentované prohlídky po místech, kde divadlo žije v nejrůznějších formách. Prohlídky se konají ve čtvrtek od 16h a společně jsme už navštívili např. Hudební fakultu JAMU, Katedru divadelních studií FF MU, Mahenovo divadlo, Divadlo Radost nebo Centrum experimentálního divadla – platformu Terén.

Světem divadla

Edice populárně naučných přednášek napříč historií divadla – a tedy i samotného lidstva. Od mladých divadelníků pro mladé diváky. Setkání probíhají ve čtvrtek od 16h ve Studiu HaDivadla a v minulosti jsme se věnovali tématům jako Zrod velkého evropského divadla, Absurdní divadlo, Svatba napříč dramaty – posvátnost, tradice nebo uzda? nebo třeba Loutkové divadlo.

Další aktivity

Nad rámec stálých akcí necháváme vždy prostor i pro doplňující události podle situace. Nepravidelně pořádáme třeba výjezdy do mimobrněnských divadel spojené s dramaturgickým úvodem k inscenaci, prohlídkou divadla a prozkoumáváním daného města.