Divadlo Radost

Hamlet on the Road

Vstupenky
autor: Pavel Trtílek podle Williama Shakespeara
režie: Joanna Zdrada
premiéra: 18. 06. 2021

funerální muzikál plný tragikomických, romantických i hudebních momentů

Hamlet je nejvíc! Hamlet je největší tragédie všech dob, u které se budete
v našem divadle bát, smát a řehtat! To slibujeme!
Poznáte různé divadelní i hudební žánry, spatříte živé herce i loutky. A také jednu mrtvolu za druhou. – Rádi spojlujete? Finále je tragikomická crazy podívaná, kde se povraždí skoro všichni. Spojlování nesnášíte? – Nečtěte to, rovnou přijďte! – Baví vás Quentin Tarantino či Tim Burton? Nebo prostě nechcete číst Shakespeara doma a potřebujete odmaturovat z ČJ a literatury? Inscenace Divadla Radost je ta správná volba.
O Hamletovi se dovíte vše potřebné. A navíc si to zapamatujte! To slibujeme!

Před 420 lety napsal Shakespeare jednu z nejslavnějších tragédií všech dob: Hamleta. Mnohokrát byl uveden, několikrát zfilmován, postava Hamleta se stala archetypem i módní ikonou, v divadelním slangu se činoherním hercům dokonce přezdívá Hamleti.

Divadlo Radost uvádí Hamleta poněkud jinak, než bývá zvykem: jako funerální muzikál inspirovaný poetikou jarmarečních kočovných loutkářů.

Příběh prince Hamleta, jeho zavražděného otce a ovdovělé matky Gertrudy, která se vdala za bratra zesnulého krále Claudia, příběh nešťastné Ofelie, jejího bratra Laerta a jejich otce Polonia vypráví prapodivná kočující herecká společnost, uvádějící loutkového Hamleta ve starobylém překladu. Všechny slavné monology zpívá s vlastním hudebním doprovodem. Je to vskutku podivná herecká společnost, jedním z jejích členů je dokonce hrobník! Aktéři se do svých rolí ponoří natolik, že vražednému šílenství jedné z nejkrvavějších Shakespearových tragédií nakonec sami podlehnou…

Interiérová verze je uváděna na velké scéně Divadla Radost, exteriérová se odehrává na nádvoří divadla na divadelním voze, který v podobě pojízdného jeviště může přijet za svými diváky kamkoli.

Členové KMDB mají do Divadla Radost vstupenku za 50 Kč na kompletní repertoár – www.divadlo-radost.cz!