Divadlo Radost

Kytice

Vstupenky
autor: Karel Jaromír Erben
režie: Petr Nosálek
premiéra: 14. 04. 2012

Kytice, Vrba, Vodník, Zlatý kolovrat, Svatební košile… Kytici “uvitou” z této pětice Erbenových balad jsme v dubnu 2012 představili divákům Radosti poprvé.


Inscenace se uváděla sedm let a má za sebou víc než padesátku repríz, Cenu diváků z festivalu Dítě v Dlouhé 2013, pozitivní reakce kritiky i publika, ba i kladné ohlasy pedagogů oceňujících “sugestivní atmosféru inscenace, herecké i hudební výkony, při kterých někteří šesťáci ani nedýchali”…
“Potkávají se tu filosofie, náboženství, poezie se čtyřmi základními živly a se vším, co nás přesahuje, Prolíná se tu pohanský slovanský dávnověk se současnými mezilidskými vztahy a city To je napětí, které vytváří obrovské drama” – řekl o Kytici režisér Petr Nosálek.

Také v obnovené inscenaci se pokusíme “sfouknout prach” z několika balad básnické sbírky, snad nejoblíbenější v dávném 19. století. Myslíme si, že příběhy, které se v dnešní zrychlené a úplně jiné době zdají leckomu dávno překonané, mohou zaujmout – daleko lépe než četba – prostřednictvím rozmanitých výrazových prostředků a magie divadla.

Členové KMDB mají do Divadla Radost vstupenku za 50 Kč na kompletní repertoár – www.divadlo-radost.cz!