Balet Národního divadla Brno

Spící krasavice

Vstupenky
155 min.
s přestávkou
autoři: Petr Iljič Čajkovskij
režie: Bachram Juldašev
premiéra: 22. 04. 2017

Více než sto let chodí generace diváků obdivovat pohádkový baletní příběh princezny Aurory a prince Désiré, kdy nad jejich osudy svádí boj síly dobra a zla, Šeříková víla a zlá Carabosse. Nádherná hudba Čajkovského, geniální choreografická kompozice Petipy spolu s pohádkovou výpravou a výkony sboru a sólistů nabízí vrcholný baletní zážitek.

Na motivy známé pohádky o Šípkové Růžence Charlese Perraulta vytvořil Marius Petipa spolu s Petrem Iljičem Čajkovským nesmrtelné dílo, které mělo premiéru roku 1890 v carském Mariinském divadle v Petrohradě. Snad nejnáročnější balet po všech jeho stránkách – svou hudební i taneční obtížností klade ohromné nároky na interprety, bohatostí a pompézností scénické a kostýmní výpravy pak na divadelní rozpočet. Výsledek ale stojí vždy za to.

Jen úzký okruh divadel a baletních souborů je schopen dostát uměleckým a provozním nárokům tohoto základního kamene klasického baletního repertoáru. Inscenace Spící krasavice Baletu NdB akcentuje petrohradskou baletní tradici, přenesenou na jeviště baletním mistrem a choreografem Bachramem Juldaševem.